Informacinių technologijų paskirtis ikimokykliniame ugdyme yra pažintinė, t.y. siektina supažindinti ikimokyklinukus su informacinėmis technologijomis. Vaikai atlieka matematines užduotis kompiuterinių planšečių pagalba, stengiasi susipažinti su jomis. Naudodamiesi programėle Quiver stebi „atgyjačius“ piešinius.

            Edukacinė bitutė - robotas "Bee-bot", tai puiki priemonė mokytis programavimo, skaičiavimo ir problemų sprendimo. Vaikai atlikę matematinius veiksmus su mediniais skrytuliais, atsakymus parodo su edukacine bitute, jai nuvažiavus prie atitinkamo skaičiaus.

View the embedded image gallery online at:
https://pumpurelis.lt/index.php/steam-ugdymas#sigFreeId1e1969e85d

Džiaugiamės galėdami pranešti, jog nuo 2020-01-31 mūsų lopšelis-darželis „Pumpurėlis“ tapo oficialiais STEAM mokyklų tinklo nariais. STEAM tinklo paskirtis - kurti STEAM mokyklų bendruomenę, skatinant partnerystę ir dalijimąsi gerąja praktika.

            „Saulučių grupės vaikai visą savaitę tyrinėjo  savo kūną ir jo galimybes. Vaikai matavosi ūgį tarpusavyje, svėrėsi, stebėjo vieni kitus, komentavo. Apibrėžė draugo siluetą, matavo jį sąlyginiais matais: spindžiais, pėdomis, kaladėlėmis, žingsniais. Apvedžiojo plaštaką, matavo pirštus naudodami liniuotę, vartojo jų skirtumo didumą  pabrėžiančius žodžius. 

View the embedded image gallery online at:
https://pumpurelis.lt/index.php/steam-ugdymas#sigFreeId6ea8c9f29a

Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentavimas – tai raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą. Labai įdomu su vaiku leistis į pasaulio tyrinėjimus. Įvairiose situacijose vaikai dažnai pasiūlo netikėtų sprendimų, tokių, kokių suaugusiojo protas niekada nesumąstytų.

       Su penkiamečiais piene sudrėkinome vieną pusę popieriaus. Lapą išdžiovinome. Piene išmirkytą pusę „vedžiojome“ virš žvakės liepsnos. Lape atsirando įvairūs ornamentai-slaptas raštas. Pienas yra labiau degus negu popierius, todėl žvakės liepsna pirmiausia išdegino piene išmirkytą plotą neuždegdama paties lapo. Eksperimentas atliekamas su pedagogu.

View the embedded image gallery online at:
https://pumpurelis.lt/index.php/steam-ugdymas#sigFreeIdcf63377870